מה זה גיבוי בענן

מה זה גיבוי בענן?

השימוש במחשב ענן, יוצר את הצורך בשירותי גיבוי בענן. זהו שירות שמעניקה חברת שירותי מחשוב שיש לה משאבי תשתית ומחשבים, כדי לגבות תכנים של חברות וארגונים אחרים. שירותי הגיבוי בענן ניתנים כמו שירותי מחשוב ענן- דרך האינטרנט או דרך תקשורת קווית. הענן הוא בעצם המתווך בין מי שזקוק לגיבוי לבין מי שנותן אותו. הגיבוי יכול לכתות טקסטים, מסמכים, סרטוני וידיאו, תמונות ועוד. מכיוון שכמעט כל הארגונים והגופים בעולם, גדולים כקטנים פועלים ברשת, הרי שהם זקוקים "למחסן" גדול שיקלוט את כל המידע שלהם וגם יגבה זאת, ואת זה צריך לעשות רק ע"י שרתים ורשת מחשבים בעלי יכולת וקיבולת גבוהה במיוחד.

שירות של גיבוי בענן מאפשר לבצע גיבוי בענן בהתאמה אישית לכל החומרים של הארגון, זאת על בסיס יום יומי על גבי ענן דיגיטלי מפותח. כך ניתן לשמור גיבוי לכל הקבצים על שרתי ענן באמצעות תוכנת גיבוי מיוחדת במינה, ללא צורך ברכישת ציוד מחשבים ושרתים מיוחדים ובעלי קיבולת גדולה לצורך גיבוי.

אבטחת המידע כאשר הוא בגיבוי בענן, היא מהמחמירות ביותר הקיימות. כך נמנעת חדירה חלילה של גורמים זרים למידע עסקי מסווג ופרטי.

 

 

מה זה גיבוי בענן

 

איך עובד גיבוי בענן?

איך היום כמעט פעולה שאנו מבצעים על המחשב ולא זקוקים לגיבוי שלה. לא מדובר רק במסמכים חשובים ובקבצים של טקסטים, אלא לדוגמה בתכנות, פיתוח אפליקציה וכל מה שיוצרים על מחשב. את כל הקבצים הללו יש צורך לשמור במחשב. כאשר מדובר בחברת הייטק למשל שיש לה הרבה מאוד תוכנות, חומרה ועוד, היא זקוקה "למחסן" חיצוני אשר יכיל ויאחסן בבטחה את החומרים שלה, ואת זה עושה גיבוי ענן.

כדי לבצע גיבוי בענן, יש ראשית צורך בהתחברות עם שירותי ענן. אלה חברות המציעות שירותי מחשוב מתקדמים, על ענן. גיבוי בענן הוא המשך קבלת השירותים מאותה חברה אשר גם מגבה את המידע שהועבר אליה על ענן.

יש גם משהו מאוד חשוב לצורך אבטחת מידע בענן המספקים שירותי ענן וגיבוי בענן, ובדרך זו מבטיחים כי המידע יישמר מפני זרים

 

טכנולוגיית הענן

טכנולוגיית מחשוב הענן, הגיעה לארץ לאחר שהוכיחה את היעילות שלה באירופה ובארה"ב. טכנולוגיה זו מאפשרת גישה לקבצים וביצוע פעולות גיבוי, שחזור וצפייה בצורה מקוונת במצגות וסרטונים המאוחסנים על גבי ענן.  מחשוב הענן שונה מאחסון אחר בו השתמשנו עד כה בזה שהחומרים שלנו מאוחסנים במקום בטוח, ולא חלילה בשרתים העלולים לקרוס ולגרום לאובדן המידע החשוב שלנו.

בעבר היה נהוג להשתמש בשירותי אחסון וגיבוי כמו באמצעות קלטות גיבוי ועוד. שיטות אלה הוכחו כבלתי יעילות ואף בלתי מאובטחות. היום כל חברה וארגון שמכבדים את המידע שלהם, מאחסנים אותו  בשירותי גיבוי בענן ובשרתים וירטואליים.

 

לפגישת ייעוץ ללא התחייבות​

מתלבטים?

צריכים ייעוץ?

מאמרים נוספים

מרכזיות לעסקים

מרכזיות טלפוניות עברו תהליכי אבולוציה רבים לאורך השנים. מאז הימים שבהן מרכזניות היו מקשרות ומחברות בין מאות קווי טלפון שונים על גבי מערכת חיבורים ענקית

קרא עוד

לפגישת ייעוץ ללא התחייבות