מהו מחשוב ענן?

מהו מחשוב ענן? כל מה שרציתם לדעת

Cloud Computing  – מחשוב ענן הנם שירותי מחשוב הניתנים למשתמשים באמצעות מחשב מרוחק, אשר המשתמש מתחבר אליו דרך קו תקשורת או רשת האינטרנט. שירותי מחשוב ענן עשויים לכלול בין השאר, טכנולוגיית מחשבים לביצוע משימות מסוימות, או יצירת מערכת אשר מוזנת בנתונים ומספקת פלט כלשהו. תחום המחשוב עשוי גם לכלול פיתוח ותכנון של מערכות תוכנה, בעיקר אלגוריתמים והוא מהווה תחום אינטגרלי וחשוב בטכנולוגיה תעשייתית.

המושג "ענן" הוא דימוי לרשת ומבוסס על הצורה הגרפית בה היא מתוארת בתרשימי זרימה. ענן המחשוב כולל את הלוגיקה העסקית והנתונים של מערכות מחשוב במרכזי ושרתי מחשבים והם מופעלים באמצעות יחידות קצה. משום כך, לא צריכים המשתמשים לרכוש או לנהל מערכות מחשוב ומשאבים של מערכות אלה, והם שוכרים את השירות הזה מספקים המעמידים לרשותם את כל השירותים דרך האינטרנט.

ספק ענן הנו בעל מערכות מחשוב המספקות שירותים על גבי "הענן" שלו. הוא מפעיל מערכות מחשוב כדי לספק שירותים באופן רצוף וסדיר בכמות גדולה לחברות וארגונים חיצוניים. יש חברות רבות שמנצלות זאת ובכך חוסכות את הצורך ברכישת המשאבים או המחשוב להם הן זקוקות.

 

 

מהו מחשוב ענן

 

יתרונות של מחשוב ענן

מחשוב ענן מאפשר להימנע מהוצאות על רכישת ציוד מחשבים ותוכנות תשתית, וכן מהצורך להתקין אותן או לנהל אותן. הוא מאפשר למשתמשים ויסות ושליטה על עוצמת המחשוב הנדרשת, חיסכון בצורך לנהל או לפתח יישומים ועוד.

השאיפה של מחשוב ענן היא לספק למשתמשים שירותי מחשוב מקיפים, רק באמצעות האינטרנט. המשתמשים בענני מחשוב כוללים ארגונים גדולים או קטנים או אף אדם אחד, כאשר הספק של שירותי המחשוב היא חברה גדולה שיש לה תשתיות ושירותים אותם היא יכולה להעניק למספר גדול של ארגונים או משתמשים.

 

סוגים של מחשוב ענן

* ענן ציבוריהמשרת כמה ארגונים באמצעות ספק של שירותי ענן.

* ענן פרטי – המשרת ארגון אחד. הוא יכול להיות ממוקם אצל ספק חיצוני או בארגון.

* ענן שיתופי – משרת ארגונים שיש להם אינטרס משותף, יכול להיות ממוקם באחד מהם.

* ענן היברידי – שילוב בין ענן ציבורי לענן פרטי.

 

כל סוגי ה"עננים" הנ"ל מסוגלים לספק משאבי מחשב לצורך גיבוי בענן של קבצים, שטח אחסון באמצעים לאחסון נתונים באחסון ענן. בנוסף פלטפורמה להרצת או לפתוח אפליקציות או מרכזיה בענן. במקרה כזה יכולים המשתמשים לפתח מערכות למימוש בסביבה של ענן מחשוב או במרכז המחשבים שלהם. המערכות בשימוש ענן מחשוב, שונות ממערכות פנים ארגוניות אחרות וצריכה להיות להן יכולת גידול לעמוס בעומסים גדולים ובלתי צפויים.

 

לפגישת ייעוץ ללא התחייבות​

מתלבטים?

צריכים ייעוץ?

מאמרים נוספים

מרכזיות לעסקים

מרכזיות טלפוניות עברו תהליכי אבולוציה רבים לאורך השנים. מאז הימים שבהן מרכזניות היו מקשרות ומחברות בין מאות קווי טלפון שונים על גבי מערכת חיבורים ענקית

קרא עוד

לפגישת ייעוץ ללא התחייבות