שירותי IT – מה הם בכלל ומי צריך אותם?

שירותי IT

למרות שהביטוי "שירותי IT" קיים מתחילת מהפיכת המחשוב, המונח עדיין אינו ברור לכולם ולכן, בשורות הבאות ננסה לשפוך קצת אור על המושג. הפירוש המילולי של ראשי התיבות IT הוא טכנולוגיית מידע – Information Technology וככל שההתנהלות היומיומית שלנו נהיית יותר ממוחשבת, כך עולה וגובר הצורך בשירותי IT בכל ארגון ועסק. צמד המילים הפך למונח נפוץ ושגור והצורך בשירותיהם של אנשי IT מקצועיים הפך למשותף לכל העסקים, מכל התחומים ובכל סדרי הגודל.
שירותי ה-IT כוללים בין היתר תכנון של מערך מחשוב ותקשורת בעסק, התקנת התוכנות המתאימות, תחזוקת המחשבים, הגנה, גיבוי, ואבטחת המידע הקיים ברשת הארגון. עבודתו של צוות IT מתחילה בהקמת מערך המחשוב ונמשכת בתחזוקתו השוטפת ובמתן פתרונות לבעיות העולות במהלך העבודה.

אז מי צריך שירותי IT?

ברור לכולנו שתקלות מחשוב הן דבר שבשגרה: החל מבעיה קטנה במדפסת הרשת, דרך תקלת תקשורת בין כל מחשבי הארגון, ועד לבעיית קישוריות חיצונית לאינטרנט. כך, בזמן שעסקים וארגונים שואפים להרחיב את הפעילות העסקית שלהם, ורוב העבודה נעשית באמצעות מחשבים, אנו צריכים לדאוג מראש לניהול שירותי ה-IT בחברה, כדי שיהיה למי לפנות כאשר תקלות שונות יחלו להתרחש. ההיערכות הזו כוללת ברובה הסתמכות על צוות אנשי IT מקצועיים האמונים על הטיפול בתקלות המחשוב.

ממה מורכב צוות IT?

מנהל צוות IT אחראי על ייעוץ, הכוונה ותכנון נכון של חלוקת העבודה בין חברי הצוות על מנת לדאוג לעבודה אפקטיבית, שקופה ונוחה לניהול ובקרה.
שאר הצוות מורכב מטכנאי IT, והם האחראים בפועל על הטיפול ברשת המחשוב. הטכנאים כולם בעלי מומחיות בתחומי המחשוב השונים – החל מתחזוקת רשתות, שירותי דואר, אבטחת מידע, ניהול בסיסי נתונים ועוד. עבודתם כוללת הקמת מערך המחשוב בפועל, התקנת התוכנות, תחזוקה שוטפת של המערכת ובעיקר פתרון הבעיות והתקלות כאשר הן מתרחשות. כל טכנאי פועל בתחום המומחיות שלו ושילוב הכוחות יוצר נבחרת מומחים מנצחת.

צוות פנימי או אאוטסורסינג?

צוות ה IT של החברה יכול להיות מורכב מעובדים פנימיים או שירות הניתן על ידי ספק חיצוני. כאשר מדובר באנשי IT פנימיים, בעל העסק צריך לדאוג להכשרת כוח האדם, לבחירת האנשים המתאימים לתפקיד ולשמירה על עדכניות וחדשנות לאורך כל הזמן. ברוב המקרים, כאשר מדובר בעסק שאינו בתחום המחשוב, הידע שיש לצוות החברה ולמנהל העסק, אינו מספק על מנת להקים מערך IT מעולה. לעומת זאת, כאשר פונים לחברה חיצונית לצורך קבלת שירותי IT, מקבלים מענה מקצועי, מצוות מיומן ומנוסה, שהתמחותו ומומחיותו מאפשרות לו להעניק לעסק שלכם את שירות ה IT הטוב ביותר. כאמור, שירותי הIT בחברה יכולים להינתן על ידי טכנאים עצמאיים (פרילנסרים), או על ידי צוות טכנאים מסודר ומאורגן. כאשר באים לבחור את ספק השירות, חשוב לשים לב לזמינות שהוא מציע: בזמן שטכנאים פרטיים יכולים להיות בחופשה או מילואים, חברה גדולה ומסודרת כמו בינת עסקים מציעה מערך טכנאים רחב ומגובה באופן קבוע.

היתרונות הבולטים של שירותי IT חיצוניים

  • חברת מחשוב מקצועית תספק לכם שירותי טכנולוגיית מידע ברמה הגבוהה ביותר, על ידי צוות טכנאים מנוסה ומיומן.
  • שירות ותמיכה הזמינים עשרים וארבע שעות ביממה שבעה ימים בשבוע.
  • כשאתם שוכרים שירותי IT חיצוניים, עלויות הקמת הצוות והכשרתו נחסכות מכם, אתם משלמים רק על השירות שאתם מקבלים ובכך מוזילים באופן משמעותי את העלויות.
  • מערך טכנאים מלא ובלתי תלוי בגורמים חיצוניים.

כיצד זה מתבצע בפועל?

אז בחרתם לעבוד עם שירותי IT חיצוניים ונתקלתם בתקלת מחשוב? האמת, שאין קל מזה: פשוט פונים למוקד התמיכה של בינת עסקים שפעיל וזמין עבורכם תמיד. אחד היתרונות הבולטים של שימוש בשירותי IT חיצוניים הוא מתן מענה מיידי לכל בעיית מחשוב שעולה ברגע האמת, בזמינות מלאה במשך כל שעות היממה. טכנאי ה-IT יבדוק אתכם את מהות התקלה, ינסה לזהות את מקורה ויאבחן את הדרך לטיפול כבר בשיחת הטלפון. במידה ובמחשב בו התגלתה התקלה קיים חיבור פעיל לאינטרנט, ברוב המקרים גם יוכל לטפל בה מרחוק, על ידי השתלטות על המחשב. כאשר החיבור לרשת אינו זמין, ינחה הטכנאי את העובד כיצד לאתר ולפתור את הבעיה בעצמו, ובמידה ויהיה בכך צורך, יישלח טכנאי לבית העסק עצמו.

כל שירותי ה IT שהעסק שלך צריך, במקום אחד

שכירת שירותיה של חברה מקצועית המתמחה במתן שירותי IT לעסקים תתרום להתנהלות יעילה יותר של מערך המחשוב הקיים בחברה וכן, להקמת מערך המחשוב האידאלי עבור עסקים חדשים. האפשרות לאתר ולפתור בעיות מרחוק, בכל רגע נתון, בכל מחשב המחובר לרשת האינטרנט, מאפשרת לחברה לתת לך שירות איכותי מכל מקום, ובכל שעה.
בנוסף, נציין כי ריכוז של שירותי המחשוב במקום אחד, יכולה לחסוך הרבה כאב ראש לעסק. חברה המתמחה במתן פתרונות תקשורת ושירותי מחשוב לעסקים יכולה לדאוג גם לשירותי גיבוי, אבטחת מידע ואופטימיזציה של תהליכי עיבוד הנתונים והמידע ברשת.

 

רוצים לדעת יותר על שירותי IT של בינת עסקים?

לתיאום פגישת אפיון ללא תשלום או שיחה טלפונית, צרו קשר

 

 

להצעת מחיר מהירה השאירו פרטים או חייגו – 3250*

מאמרים נוספים

לפגישת ייעוץ ללא התחייבות