מהם שירותי IT לעסקים ומהי המשמעות העיקרית? 

פירוש המונח "IT" הינו "Information Technology". המונח קיים עוד מתחילת כניסת המחשבים לחיינו וכיום, ככל שההתנהלות שלנו עושה שימוש גדול יותר במחשבים כך גם גדל הצורך בשירותי IT בכל בית עסק.

 

שרותי IT

 

מה כוללים שירותי IT לעסקים?

שירותי IT הינם נרחבים וייתכן שעסק אחד יהיה זקוק לשירותים שעסק אחר יוכל להסתדר בלעדיהם. יחד עם זאת, מרבית העסקים יהיו זקוקים לחלק משירותים אלו במתכונת כזאת או אחרת. השירותים כוללים הקמה ותכנון של מערכות מחשוב ותקשורת בעסק, התקנת תוכנות במערכות, תחזוקה שוטפת למחשבים, הגנת סייבר, גיבוי בענן של מאגרי הנתונים של העסק  ואבטחת מידע אשר מתבצעת על ידי זיהוי פרצות אבטחה אפשריות במערכות הממוחשבות של העסק ומציאת דרכים לחסום את הפרצות הללו. למעשה, שירותי ה-IT ניתנים לעסקים החל מרגע הקמת המערכות הממוחשבות של העסק ונמשכים בתחזוקה ובעדכונים שוטפים וחשובים להמשכיות והגנה על מערך המחשוב.

 

אילו עסקים זקוקים לשירותי IT?

במידה והעסק שלכם עושה שימוש כלשהו במערכות ממוחשבות, אתם זקוקים או אפילו כבר צורכים שירותי IT בצורה זו או אחרת. במידה ואתם עסק קטן שאחד מהעובדים הינו אחראי על שירותי המחשוב של העסק, תוכלו לפנות לעובד זמן על ידי שכירת IT Services מקצועיים כך שהעובד יוכל להתעסק בדברים שדורשים את המומחיות המקצועית שלו.

לחברות גדולות, לעיתים צרכים גדולים יותר ולכן חברות אלו מעדיפות להסתמך על מערך טכנאים מסודר ומקצועי , הנותן מענה רחב ובזמינות גבוהה שוכרות שירותי IT במשרה מלאה או בתשלום חודשי קבוע הכולל תחזוקה מלאה ושוטפת לכל מערך המחשוב בארגון. חשוב להדגיש כי מומלץ לפנות ולהעסיק חברת IT לפני ששינה תקלה או מתקפה על הארגון, הכרות של חברת המחשוב עם העסק חשובה לא פחות על מנת לצמצם זמן תגובה, זמן לפתרון התקלה ומציאת פתרונות מותאמים פר ארגון. שירותים אלו מיועדים בין היתר על מנת להתריע ולמנוע תקלות חמורות טרם הופעתן.

 

מה מספקות חברות ה-IT השונות?

לכל חברה התמחות ואופי שונה. כאשר חברה מספקת שירותי IT, היא צריכה להחזיק צוותים המתמחים בכמה תחומים. כאשר חברה באמת מחזיקה מומחים מתחום אבטחת המידע והסייבר, תחום הענן, תקשורת ומרכזיות ותשתיות, היא יכולה לספק מענה הוליסטי לכל בעיה, מורכבת או פשוטה בארגון וחוסכת זמן יקר לתפעול התקלה. לעסקים קטנים וגם לחברות בינוניות לא משתלם להחזיק מומחים רבים שיכולים לספק את כל שירותי המחשוב השונים. חברות ה-IT צריכות לספק את כלל שירותי המחשוב להם זקוק העסק ולהפנות אליו את הצוותים המתאימים בעת תקלה או תחזוקה וכמו כן גם לבצע ביקורות שוטפות על פי ההסכמים עם לקוחותיהן.