שימוש בטכנולוגיית הענן במגמת עלייה כבר שנים. בעבר שימוש בטכנולוגיות מתקדמות כמו אלו, היו נחלת ארגונים גדולים ומבוססים בלבד. היום שירותים אלו מוצעים לכלל העסקים, בכל גודל ובכל תקציב.

כשמדובר בגיבוי בענן, ואין זה משנה בכמות עובדים או תחום, ישנה חשיבות רבה לאבטחת המידע, לשימוש נח וזמין ולתמיכה מספק הגיבוי בעת הצורך. התנהלות העסק מבוססת על המידע הרגיש שהוא צובר ולכן חשוב לוודא כי המידע שמור בצורה מאובטחת ואכן נגיש במידת הצורך.

5 שאלות שאתם חייבים לשאול את ספק הגיבוי בענן שלכם

האם הגיבוי שלי חסכוני?

בעלי עסקים מוכנים לעשות דיי הרבה על מנת לאבטח את המידע הרגיש של העסק וגיבוי לפעמים אינו עסק זול.

ישנן פלטפורמות גיבוי ענן בהן הלקוח מחויב לרכוש גם חומרה מקומית כתנאי לנפח ענן – מה שהופך את העסקה ללא משלמת דווקא לעסקים קטנים ובינוניים ואינו מייתר את הצורך בהשקעת חומרה, רישוי, עבודת גוף רלוונטית ותחזוקה שוטפת כגון: חשמל, שירותי מחשוב לתחזוקה, מעקב יומי ועוד.

 

האם אני יכול לגשת למידע בכל זמן שאצטרך?

גיבוי בענן הוא הדרך הבטוחה ביותר לשמור את המידע הכי חשוב של העסק. אך עצם הגיבוי עצמו לא תמיד מספיק. יש לוודא שגיבוי הענן שלנו נגיש וניתן לביצוע בכל מקום בעולם ובכל עת.

אי-יכולת להיות מסוגל לגשת לתוכן הגיבוי שלנו בכל זמן רצוי, פוגע ביעילות המוצר ומוסיף זמן יקר בעת צורך בביצוע שחזור.

וודאו כי ספק הגיבוי שלכם אינו מגביל את גישתכם למידע בIP ושיש לכם את כל אמצעי הגישה לחשבונכם.

ברגע האמת, כל מה שצריך הוא חיבור לאינטרנט ואת פרטי הגישה למערכת הגיבוי.

 

איפה מתארח הגיבוי בענן שלי והאם שרתים אלו מאובטחים?

הכוונה היא הוא למיקומו הפיזי של מערך גיבוי הענן של נותן השירות.

ישנם ספקי שירות המארחים מערכי גיבוי בענן באתר העסק או אתר שאינו מיועד להשמת מערכים שכאלו למידע רגיש שכזה.

יש לוודא שספק שירות הגיבוי מאחסן את הציוד הפיזי שלו בחוות שרתים בעלת תקן מתאים.

למה זה חשוב לי כמשתמש? בחוות השרתים, למערכים שכאלו ישנו גיבוי מלא למערכת מבחינת חשמל, קישור יציב ומגובה לאינטרנט ואף גיבוי של המידע המגובה למערך המתארח בחווה אחרת.

גיבוי בענן  לעסקים של חברת בינת ממוקם בחווה מאובטחת בתקן הגבוהה ביותר בישראל ומגובה לחווה נוספת העומדת באותו התקן.

 

האם יש לי ממשק נח, פשוט וידידותי?

הרבה אומרים, אך הביצוע לעיתים רחוק מהמציאות. מערכת לגיבוי בענן חייבת להיות ידידותית למשתמש הקצה. ישנם המון שירותי גיבוי בענן, בכל מיני רמות, טכנולוגיות ורישיונות שונים.

בשורה התחתונה, האם אני כמשתמש אוכל לבצע בעצמי שחזור בעת הצורך? האם סוכן הגיבוי קל לתפעול? האם הוא בשפה שנוח לי להשתמש בה?

כל אלו ועוד הן שאלות שיש לענות עליהן כאשר שוקלים שירות גיבוי בענן ושירותי מחשוב לעסקים.

ממשק משתמש נוח הוא "התקשורת" המרכזית בין המשתמש לשירות, אם משתמש לא מתמצא בממשק הדרך מכאן לתפעול שגוי או הוצאות מיותרות היא קצרה מאוד.

 

האם מערכת הגיבוי שלי אוטומטית?

מערכת גיבוי בענן הינה מערכת לביצוע אוטומטי של סנכרון/העתקה של קבצים ממקור א' ליעד ב'. מערכת שאינה אוטומטית, מוסיפה לתהליך הגיבוי והשחזור רבדים נוספים רבים שמבזבזים זמן יקר בעת הצורך ומפנים משאבים יקרי ערך לטובת ניהול הגיבוי.

אוטומציה בפתרונות גיבוי לא באה לידי ביטוי אך ורק במועד התחלת הגיבוי.

מערכת הגיבוי של בינת עסקים, יודעת לבצע באופן אוטומטי לחלוטין שחזורים מורכבים בסביבות ייצור, תוך ביצוע של פעולות מורכבות כגון: מחיקת מכונה וירטואלית ישנה כאשר משחזרים אחת אחרת, ביצוע של השמה של קבצים משוחזרים בדיוק בנתיבים שלהם, ותמיכה במקוון בסקריפטים אוטומטיים לביצוע שלל פעולות ללא מאמץ מצד המשתמש.

האינטרס שלכם הוא לשלם על מערכת שתעשה הכל, בלי לחבר אליה עוד שעות עבודה/ שעות שירות/ שעות תמיכה וכו'.

 

לסיכום, מכלל ההיצע בתחום, יש לזכור כי המידע של העסק שלכם הינו הנכס היקר ביותר שלכם, ולכן יש לבצע בדיקה מעמיקה של נותן השירות על מנת להימנע מהוצאות מיותרות בהמשך, גישה נוחה ומהירה למידע ובטחון מלא במקום הימצאו של המידע שלכם.